Czujny funkcjonariusz po służbie

Policjant ze Świerzawy pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna był już po służbie, ale zachował czujność, dzięki czemu nieodpowiedzialny 35-latek odpowie za swoje czyny.

Rzecz działa się na drodze przez Kaczorów w powiecie jaworskim. Sierż. Arkadiusz Kujawa zauważył utrudnienia na trasie, zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe postanowił sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy.

– Funkcjonariusz udał się w kierunku samochodu, który częściowo znajdował się w rowie i jednocześnie był przyczyną powstałego zatoru na drodze. Na miejscu w rozmowie z kierującym busem policjant wyczuł wyraźną woń alkoholu. Mając podejrzenia, że mężczyzna kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu natychmiast wyciągnął ze stacyjki kluczyki i uniemożliwił 35-latkowi dalsze kierowanie pojazdem, po czym poprosił jednego ze świadków o wykonanie połączenia na numer alarmowy 112 – relacjonuje st. sierż. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili, że kierowca pił alkohol. 35-latek wydmuchał ponad 2,5 promila.

– Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta – poinformujmy o tym Policję, możemy zrobić to anonimowo, telefonując pod numer 112 – apeluje st. sierż. Kwakszys.

Dodaj komentarz