Opublikowany: czw, Sty 4th, 2018

Czujnik czadu pomógł zapobiec tragedii

Być może dzięki głośnemu sygnałowi wydobywającego się z czujnika czadu udało się uratować życie kilku mieszkańców Złotoryi.

Mieszkaniec jednego z wielorodzinnych budynków przy ul. Rynek zadzwonił do złotoryjskiej jednostki PSP z informacją, że w mieszkaniu uruchomiła się tzw. czujka czadu. Dyżurny zalecił lokatorom otwarcie okien w celu przewietrzenia mieszkania oraz opuszczeniu budynku do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Ratownicy po dotarciu na miesce zdarzenia, za pomocą detektora wielogazowego zmierzyli poziom tlenku węgla w powietrzu. Pomiar wykazał stężenie w wysokości 7 ppm. Na pomoc wezwano również zespół pogotowia ratunkowego, którego pracownicy przebadali rodzinę przebywającą w mieszkaniu.

Na szczęście okazało się, że nikomu nic się nie stało i nie było potrzeby hospitalizacji żadnej z osób. Po dokładnym przewietrzeniu pomieszczenia, ponownie zmierzono poziom tlenku węgla. Drugi pomiar nie wykazał już żadnego zagrożenia. Mieszkanie wraz z zaleceniami przekazano zarządcy, a lokatorzy mogli bez obaw do niego wrócić.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..