Kto Człowiekiem Ziemi Złotoryjskiej 2018?

Ostatnie dwa tygodnie pozostały na zgłaszanie swoich kandydatów do tytułu “Człowieka Ziemi Złotoryjskiej” roku 2018. Jest to już siódma edycja konkursu, którego głównym organizatorami są Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej i redakcja miesięcznika „Echo Złotoryi”.

Celem wyborów jest uhonorowanie osoby, której praca społeczna bądź zawodowa na rzecz ziemi złotoryjskiej w danym roku została uznana za najbardziej wartościową.

Zgłoszenie kandydata do tytułu “Człowieka Ziemi Złotoryjskiej” może złożyć każdy mieszkaniec powiatu złotoryjskiego lub organizacja społeczna działająca na jego terenie. Można zrobić to osobiście, składając pisemne zgłoszenie do siedziby „Echa Złotoryi” przy ul. Szkolnej 1 w Złotoryi. Jeszcze szybciej zgłosimy kandydata, klikając w ten linkKandydata należy zgłosić najpóźniej do 11 marca, natomiast same wybory odbędą się 11 kwietnia.

Oprócz danych osobowych zgłaszającego oraz kandydata należy również w kilku zdaniach uzasadnić swój wybór. Uzasadnienie to powinno zawierać krótki opis działalności lub osiągnięć kandydata za dany rok. Może dotyczyć aktywności społecznej, wyników w sporcie lub pracy zawodowej. Chodzi o pracę kandydata na rzecz społeczności ziemi złotoryjskiej lub jego działalność rozsławiającą ziemię złotoryjską. Do tytułu można zgłosić także kilka osób, jeśli ich działalność jest ściśle ze sobą powiązana i nie jest możliwe wyodrębnienie jednej osoby. Kapituła ma prawo zrezygnować z kandydata, jeżeli uzasadnienie jest zbyt lakoniczne lub niewystarczające.

Warto dodać, kandydatami nie mogą być laureaci wcześniejszych edycji. Niektórzy z nich zasiądą w komisji sędziowskiej. W składzie kapituły konkursowej są także przedstawiciele redakcji „Echa Złotoryi”, członek zarządu TMZZ oraz osoby zaproszone przez organizatorów.

Przypomnijmy, że rok temu z przyczyn się nie odbył, natomiast w poprzednich edycjach jego laureatami zostawali zarówno mieszkańcy samej Złotoryi, jak i powiatu złotoryjskiego. Ostatni raz ten zaszczytny tytuł otrzymała Barbara Zwierzyńska-Doskocz, prezes stowarzyszenia Nasze Rio.

Wcześniej wygrywali: prezes Złotoryjskiego Towarzystwa Tradycji Górniczych Andrzej Kowalski, pomysłodawca i główny organizator Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów Mirosław Kopiński, organizatorzy historycznego Biwaku Napoleońskiego Agnieszka Młyńczak i Cezary Skała, siostry Marzena i Ewelina Szkutnik, pomysłodawczynie utworzenia Czapli jako tematycznej Wioski Piasku i Kamienia, oraz prezes Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie Ewelina Rozpędowska.

Fot. TMZZ

Dodaj komentarz

*

code