Kto Człowiekiem Ziemi Złotoryjskiej 2017? Ostatni dzwonek na zgłaszanie kandydatur!

Ostatnie dwa dni pozostały na zgłaszanie swoich kandydatów do tytułu „Człowieka Ziemi Złotoryjskiej” roku 2017. Jest to już siódma edycja konkursu, którego głównym organizatorami są Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej i redakcja miesięcznika „Echo Złotoryi”.

Celem wyborów jest uhonorowanie osoby, której praca społeczna bądź zawodowa na rzecz ziemi złotoryjskiej w danym roku została uznana za najbardziej wartościową.

Zgłoszenie kandydata do tytułu „Człowieka Ziemi Złotoryjskiej” może złożyć każdy mieszkaniec powiatu złotoryjskiego lub organizacja społeczna działająca na jego terenie. Można zrobić to osobiście, składając pisemne zgłoszenie do siedziby „Echa Złotoryi” przy ul. Szkolnej 1 w Złotoryi lub wypełniając internetowy formularz, który wraz z regulaminem konkursu i innymi potrzebnymi dokumentami można pobrać ze strony TMZZ-u. Jeszcze szybciej zgłosimy kandydata, klikając w ten link.

Oprócz danych osobowych zgłaszającego oraz kandydata należy również w kilku zdaniach uzasadnić swój wybór. Uzasadnienie to powinno zawierać krótki opis działalności lub osiągnięć kandydata za dany rok. Może dotyczyć aktywności społecznej, wyników w sporcie lub pracy zawodowej. Chodzi o pracę kandydata na rzecz społeczności ziemi złotoryjskiej lub jego działalność rozsławiającą ziemię złotoryjską. Do tytułu można zgłosić także kilka osób, jeśli ich działalność jest ściśle ze sobą powiązana i nie jest możliwe wyodrębnienie jednej osoby. Kapituła ma prawo zrezygnować z kandydata, jeżeli uzasadnienie jest zbyt lakoniczne lub niewystarczające.

Warto dodać, kandydatami nie mogą być laureaci wcześniejszych edycji, ponieważ stają się oni członkami kapituły konkursowej. Oprócz nich w komisji sędziowskiej zasiądą również: przedstawiciel redakcji „Echa Złotoryi”, członek zarządu TMZZ oraz osoby zaproszone przez organizatorów.

Przypomnijmy, że w poprzednich latach zwycięzcami konkursu zostawali zarówno mieszkańcy samej Złotoryi, jak i powiatu złotoryjskiego. Rok temu ten zaszczytny tytuł otrzymała Barbara Zwierzyńska-Doskocz, prezes stowarzyszenia Nasze Rio.

Wcześniej wygrywali: prezes Złotoryjskiego Towarzystwa Tradycji Górniczych Andrzej Kowalski, pomysłodawca i główny organizator Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów Mirosław Kopiński, organizatorzy historycznego Biwaku Napoleońskiego Agnieszka Młyńczak i Cezary Skała, siostry Marzena i Ewelina Szkutnik, pomysłodawczynie utworzenia Czapli jako tematycznej Wioski Piasku i Kamienia, oraz prezes Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie Ewelina Rozpędowska.

Fot. TMZZ

Dodaj komentarz