Czas na zdrowie dzieci

„Czas na basen – czas na zdrowie dzieci w Gminie Żukowice” taką nazwę nosi projekt, w ramach którego uczniowie z terenu gminy wyjeżdżają na pływalnię. Zajęcia są częścią profilaktyki dla dzieci, które są narażone na wpływ przemysłowych skażeń zanieczyszczonego środowiska.

W projekcie biorą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim.

Podobnie jak w latach ubiegłych, zajęcia będą się odbywać na głogowskiej pływalni. Ich celem jest nauka pływania i rekreacja wodna przeznaczona dla najmłodszych mieszkańców gminy Żukowice, ale nie tylko:

– Istotą prowadzonego programu profilaktycznego jest poprawa stanu zdrowia dzieci, które są narażone na wpływ przemysłowych skażeń zanieczyszczonego środowiska, w szczególności metalami ciężkimi – informuje wójt gminy, Krzysztof Wołoszyn.

Wyjazdy na basen finansuje Fundacja KGHM Polska Miedź, która pokrywa koszty związane z zajęciami na basenie oraz koszty transportu. Wartość projektu to ponad 60 tysięcy złotych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..