Czas na szlagier!

Szósta seria PGNiG Superligi przyniesie nam ligowy klasyk, szlagier PGNiG Superligi Kobiet czyli starcie odwiecznych rywali z Lubina i Lublina. Dziś w hali Globus zmierzą się główni kandydaci do złotego medalu.

Naprzeciw siebie staną dziś drużyny, które wygrały wszystkie swoje dotychczasowe mecze. Miedziowe zanotowały pięć zwycięstw, zespół z Lubelszczyzny o jedno mniej, ale ma w zanadrzu zaległy mecz z Młynami Stoisław Koszalin. Zarówno zespół z Lubina, jak i Lublina od początku sezonu prezentuje wysoką formę i dziś możemy spodziewać się piłki ręcznej na najwyższym poziomie.

Biało-zielone 8 października odnotowały jedyną w tym sezonie przegraną. W meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europejskiej MKS przegrał na własnym parkiecie z węgierskim Siofok KC. Tydzień później lublinianki zwyciężyły na terenie rywalek, ale straty z pierwszego spotkania już nie zdołały odrobić. MKS Zagłębie Lubin walkę o fazę grupową europejskich pucharów rozpocznie dopiero na początku grudnia. Przed Mistrzyniami Polski dwumecz z chorwacką, HC Podravka Vegeta.

Rywalizacja zespołów z Lubina i Lublina od lat elektryzuje kibiców piłki ręcznej w kobiecym wydaniu. Oba zespoły to ścisła czołówka, ekipy, które od lat rywalizują na najwyższym poziomie i zdobywając medale mistrzostw Polski, w tym te z najcenniejszego kruszcu.

– Mecz Lubin-Lublin zawsze jest dodatkowo podkręcany gorącą atmosferą. Nie ma się jednak czemu dziwić, bo spotykają się dwie drużyny na szczycie, dwie drużyny, które pragną wygrać mistrzostwo Polski. Każda z drużyny jest jednak świadoma, że bardzo ważnym krokiem ku temu celowi jest właśnie pokonanie najgroźniejszego przeciwnika – mówi rozgrywająca Zagłębia Lubin, Emila Galińska.

Hit 6. serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet: MKS FunFloor Lublin – MKS Zagłębie Lubin zostanie rozegrany w czwartek 20 października o godzinie 17:30 w lubelskiej hali Globus. Transmisję „na żywo” przeprowadzi TVP Sport. Mecz można również oglądać w internecie: https://sport.tvp.pl/63831586/pgnig-superliga-kobiet-6-seria-mks-funfloor-lublin-zaglebie-lubin-transmisja-na-zywo-live-online-stream

Dodaj komentarz