Coco Jambo najlepsze

Kolejny tydzień Akcji Lato 2017 zakończył się Turniejem piłki nożnej pod szyldem RCS CUP. Tym razem na boisku zobaczyliśmy  zawodników z roczników 2002 i 2003.  Rozgrywki odbyły się na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Przed losowaniem i pierwszym gwizdkiem zawodnicy wysłuchali krótkiego wykładu przygotowanego przez funkcjonariuszki lubińskiej Policji nt. zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji, nie tylko na drodze, ale także nad jeziorem i podczas innych form spędzania czasu. Przedstawicielka Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej przestrzegła chłopców przed narkotykami oraz dopalaczami.

W zawodach udział wzięło 8 zespołów. Najpierw odbyło się losowanie fazy grupowej, w którym zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Na tym etapie odbyło się w sumie 12 meczów,rozgrywanych jednocześnie na dwóch boiskach. Z tej fazy do półfinałów awansowały po dwie drużyny z każdej grupy.

W półfinałach Coco Jumbo zagrało z Movistar, a FC Barca Lubin z Red Bull.  W finale turnieju spotkały się drużyny Coco Jambo i Red Bull, zwycięstwo odniosła drużyna Coco Jumbo 1:0, natomiast w meczu o trzecie miejsce drużyna Movistar pokonała FC Barca Lubin po serii rzutów karnych 5:4.

Kolejna impreza z cyklu Akcji Lato 2017 odbędzie się już w poniedziałek 17 lipca na basenie Centrum 7.

Dodaj komentarz