Ciężkie zadanie Miedziowych

W 12. serii PGNIG Superligi piekarze ręczni Zagłębia Lubin zmierzą się na wyjeździe z Gwardią Opole. Początek sobotniego meczu o godzinie 19:15.

Opolanie plasują się obecnie na ligowym podium, jednak tabela nie do końca odzwierciedla siły poszczególnych drużyn. Dlaczego? Gwardia ma na swoim koncie 10 rozegranych spotkań, w których zdobyła 19 punktów – Orlen Wisły Płock zajmuje szóste miejsce, ale ma aż o cztery rozegrane spotkania mniej.

Ostatnie dwa mecze nie były udane w wykonaniu Gwardii. Zespół z Opola, choć prowadził wysoko w Kwidzynie ostatecznie przegrał po karnych. Wcześniej doszło do jeszcze większej niespodzianki, gdyż Gwardia poległa w Mielcu. Były to jednak mecze wyjazdowe, a na własnym parkiecie Gwardia przegrała w tym sezonie tylko z Azotami Puławy.

– W ostatnich dwóch meczach drużyna z Opola nie wygrała i możliwe, że mają lekki dołek, ale my musimy patrzeć się tylko na siebie. Po ostatnim meczu mieliśmy trochę więcej czasu na przygotowania pod kątem Gwardii. Przed tym meczem musimy poprawić pewne aspekty gry i podnieść się po tym ostatnim bardzo nieudanym występie – mówi Kamil Drobiecki, skrzydłowy Zagłębia Lubin.

Miedziowi po udanych meczach wyjazdowych i wygranych w Szczecinie i Tarnowie zaliczyły słabszy występ. Jeden z najsłabszych meczów w obecnym sezonie przydarzył się lubinianom w ostatniej kolejce, kiedy przegrali wysoko z MMTS-em Kwidzyn 19:27.

Transmisja w TVP Opole na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport.

Dodaj komentarz

*

code