Ciało poszukiwanej głogowianki wyłowiono z Odry

Wracamy do sprawy zwłok wyłowionych we wtorkowe popołudnie z Odry w Głogowie. Prokuratura potwierdziła, że ciało należało do 70-letniej kobiety, którą poszukiwano w mieście od kilku dni.

Przypomnijmy, że makabrycznego odkrycia dokonał we wtorkowe popołudnie wędkarz. Zauważył on dryfujące w Odrze ciało. Na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe. – Natychmiast po zgłoszeniu na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy. Zwodowanie łodzi nastąpiło na placu festynowym. Stan rozkładu ujawnionych zwłok uniemożliwił ich identyfikację – informował Tomasz Michalski, rzecznik KP PSP w Głogowie.

W środę prokuratura nie ujawniała żadnych informacji w tej sprawie. Dziś niestety potwierdzono, że znalezione ciało należało do 70-letniej kobiety, poszukiwanej w Głogowie od ponad tygodnia.

– Tożsamość została potwierdzona 15 września przez siostrę denatki. 16 września przeprowadzono oględziny zwłok i sekcję. Bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność oddechowa będąca skutkiem utonięcia. Na ten moment wykluczamy udział osób trzecich w tej sprawie – mówi Barbara Izbiańska, prokurator rejonowa w Głogowie.

Dodaj komentarz

*

code