Opublikowany: nie, Gru 31st, 2017

Chojnowscy strażacy znów mogą ćwiczyć

Grudzień przyniósł dobre zmiany dla strażaków z JRG nr 3 w Chojnowie. Jednostka nie tylko wzbogaciła się o nowy kontener do transportu środka pianotwórczego, ale też zyskała nowe ogrodzenie, maszt nadawczo-odbiorczy i… zapomnianą przed wieloma laty “wspinalnię”.

Zakup kontenera o pojemności 11 tys. litrów wraz z podstawowym wyposażeniem gaśniczym sfinansowała Komenda Główna PSP. Aby w pełni wykorzystać nowy sprzęt, konieczny był też zakup dziewięciometrowej drabiny przystosowanej do przewozu kontenerów hakowych. W sumie pożarnicy z JRG nr 3 w Chojnowie dysponują dziś 2 wozami, 6 wozami specjalistycznymi, 2 pompami wysokiej wydajności i nowo zakupionym kontenerem i przyczepą do jego transportu.

To jednak nie koniec dobrych zmian w jednostce, która zyskała nowe ogrodzenie, maszt nadawczo-odbiorczy i “wspinalnię”. Ta ostatnia nie była używana od lat, stojąc przy obiekcie KS Chojnowianka. Teraz, po gruntownym remoncie, wróciła na swoje miejsce i będzie służyć do ćwiczeń. Jak przyznają ratownicy, ściana “wspinalni” z otworami okiennymi, stwarza świetne możliwości w przygotowaniach do ewakuacji poszkodowanych z wysokości.

źródło: UM Chojnów

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Drager pisze:

    Choć materiał stary to osoba pisząca albo użyła kopiuj wklej albo sama nie wie o czym pisze, od kiedy kontener wozi się na drabinie??? “zakup dziewięciometrowej drabiny przystosowanej do przewozu kontenerów hakowych.” tak samo zmianka o wyposażeniu “dysponują dziś 2 wozami, 6 wozami specjalistycznymi,”
    2 wozami gaśniczymi oraz 6 specjalistycznymi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..