Chojnowscy strażacy znów mogą ćwiczyć

Grudzień przyniósł dobre zmiany dla strażaków z JRG nr 3 w Chojnowie. Jednostka nie tylko wzbogaciła się o nowy kontener do transportu środka pianotwórczego, ale też zyskała nowe ogrodzenie, maszt nadawczo-odbiorczy i… zapomnianą przed wieloma laty „wspinalnię”.

Zakup kontenera o pojemności 11 tys. litrów wraz z podstawowym wyposażeniem gaśniczym sfinansowała Komenda Główna PSP. Aby w pełni wykorzystać nowy sprzęt, konieczny był też zakup dziewięciometrowej drabiny przystosowanej do przewozu kontenerów hakowych. W sumie pożarnicy z JRG nr 3 w Chojnowie dysponują dziś 2 wozami, 6 wozami specjalistycznymi, 2 pompami wysokiej wydajności i nowo zakupionym kontenerem i przyczepą do jego transportu.

To jednak nie koniec dobrych zmian w jednostce, która zyskała nowe ogrodzenie, maszt nadawczo-odbiorczy i „wspinalnię”. Ta ostatnia nie była używana od lat, stojąc przy obiekcie KS Chojnowianka. Teraz, po gruntownym remoncie, wróciła na swoje miejsce i będzie służyć do ćwiczeń. Jak przyznają ratownicy, ściana „wspinalni” z otworami okiennymi, stwarza świetne możliwości w przygotowaniach do ewakuacji poszkodowanych z wysokości.

źródło: UM Chojnów

  1. Choć materiał stary to osoba pisząca albo użyła kopiuj wklej albo sama nie wie o czym pisze, od kiedy kontener wozi się na drabinie??? „zakup dziewięciometrowej drabiny przystosowanej do przewozu kontenerów hakowych.” tak samo zmianka o wyposażeniu „dysponują dziś 2 wozami, 6 wozami specjalistycznymi,”
    2 wozami gaśniczymi oraz 6 specjalistycznymi.

Dodaj komentarz