Opublikowany: wt, Paź 15th, 2019

Chojnowianin wydmuchał 2,5 promila

Tego 32-latka najwyraźniej nic nie było w stanie powstrzymać przed jazdą samochodem. Chojnowianin miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych i 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tymczasem policjanci zatrzymali go do kontroli, gdy siedział za kierownicą forda.

Nieodpowiedzialnego kierowcę chojnowscy funkcjonariusze spotkali na terenie jednej z pobliskich miejscowości. Jego kłopoty zaczęły się od zgłoszenia, jakie dotarło do dyżurnego. Informator przekonywał, że zauważony przez niego kierowca forda może być nietrzeźwy. Na miejsce ruszyli mundurowi.

–Jak się okazało, był to 32-letni mieszkaniec gminy Chojnów, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada on dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje sierż. szt. Anna Tersa.

Niebawem 32-latek będzie się tłumaczył przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..