Opublikowany: pon, Gru 3rd, 2018

Choinka z życzeniami. Każdy może je spełnić

20 czerwonych serc zawisło dziś na choince ustawionej w holu lubińskiego kina Helios. Na każdym z nich dzieci wypisały swoje małe prośby – to, co chciałyby dostać w tym roku od Mikołaja. Lubinianie mogą teraz spełnić ich marzenia. Wystarczy zerwać serduszko, kupić prezent i przynieść do kina.

Tym razem serduszka na choince zawiesili podopieczni rodzinnych domów dziecka z Raszówki i Składowic.

– Najmłodsze dziecko, które bierze udział w naszej akcji ma 3 lata, najstarsze 17 – mówi Joanna Kowalska z lubińskiego kina Helios.

Młodsze dzieci marzą o zabawkach: dziewczynki o lalkach, chłopcy o samochodach. Starsze proszą Mikołaja na przykład o perfumy, czapkę i szalik, kosmetyki czy książki.

– Chciałbym dostać bazę strażaka Sama albo robota, który zmienia się w samochód – zdradza swoje życzenie 7-letni Michał z rodzinnego domu dziecka w Składowicach.

Mała Wiktoria marzy zaś o wózku z lalką albo o zabawkowym wózku zakupowym, podobnie jak 4-letnia Nikola.

– Dzieci bardzo się cieszyły na spotkanie z Mikołajem. Nie zdradzałam zbyt wiele, żeby była niespodzianka. Wiedziały jedynie, że mają zostawić swoje życzenia – mówi Jadwiga Pasoń, opiekun z rodzinnego domu dziecka w Składowicach. – Każde dziecko wypisało po dwa marzenia, by ofiarodawca miał większy wybór. Z pewnością każdy prezent sprawi im ogromną radość – dodaje.

Każdy, kto chciałby spełnić marzenia podopiecznych rodzinnych domów dziecka, może teraz wybrać sobie serduszko, zerwać je z choinki, a następnie przygotować prezent i przynieść do kasy kina. Trzeba z tym zdążyć do 20 grudnia. Na paczce należy napisać imię dziecka, a także ile ma lat, czyli to co znajdowało się w serduszku, które zerwaliśmy z choinki. Po 20 grudnia wszystkie pakunki zostaną odwiezione do dzieci. Na każdego, kto przygotuje prezent, czeka w kasie mała niespodzianka – bilet do kina.

– Akcję z „Choinki serca dar” organizujemy już po raz dziesiąty. Zawsze cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem – przyznaje Joanna Kowalska z kina Helios. – Już od dwóch tygodni dzwonią do nas mieszkańcy i pytają, kiedy serduszka z życzeniami pojawią się na choince – dodaje z uśmiechem.

Żeby wziąć udział w akcji, trzeba się pośpieszyć, co roku bowiem serduszka znikają z kinowej choinki w ciągu kilku dni.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..