CHOCIANÓW. Zespół Szkół otworzył drzwi (FOTO)

MECHATRONIKZwiedzanie pracowni przedmiotowych, zapoznanie z ekspozycją stoisk: lokalnych uczelni, zakładów pracy oraz OHP wypełniły program Dnia Otwartych Drzwi połączonego z Targami Pracy zorganizowanego we wtorek, 26 kwietnia, w Zespole Szkół w Chocianowie.

– Jest to okazja do prezentacji działalności, a także osiągnięć naszej szkoły oraz do przedstawienia swoich ofert przez lokalnych pracodawców – powiedział nam Andrzej Wojtkowiak, dyrektor ZS w Chocianowie.

Przykładem może być laboratorium automatyzacji i robotyzacji procesów. Brzmi bardzo technicznie, a jest to pracownia, w której – w dużym uproszczeniu – np. na miniaturowych liniach produkcyjnych uczniowie klasy mechatronicznej mogą testować działalność różnych systemów.

– To jest urządzenie do symulacji procesu sortowania – pokazał nam Kamil Chrapek (na zdj.), uczeń klasy trzeciej. – Odbywa się to na podstawie kolorów. Przedmioty trafiają do odpowiednich pojemników.

Z kolei, młodzi informatycy z Zespołu Szkół przekonywali nas, że mają najlepszą pracownię komputerową. I już zgodzili się, że w razie problemów ze sprzętem, możemy liczyć na ich pomoc. Będziemy o tym pamiętać. 

MECHATRONIK1Także goście mieli okazję do sprawdzenia skuteczności niektórych procesów, np. bezpiecznego pakowania. Tego zadania podjął się Kamil Ciupak, wicestarosta polkowicki. Miał tak zapakować do kartonu „wrażliwy” towar (akurat było to jajko), żeby po upadku na podłogę ładunek był cały. No i był.

W holu chocianowskiej szkoły zaprezentowały się uczelnie m.in. z Głogowa i Polkowic, a także zakłady pracy, np. z polkowickiej strefy ekonomicznej i Chojnowa oraz rzemieślnicy.

UR

Dodaj komentarz

*

code