Opublikowany: pt, Lut 28th, 2020

Chocianów odzyskał dworzec kolejowy. Co dalej?

źródło: Tomasz Kulczyński/Facebook

Gmina Chocianów przejęła od PKP SA trzy działki, na których znajduje się miejscowy dworzec i towarzysząca mu infrastruktura. Władze miasta deklarują utworzenie w tym miejscu centrum przesiadkowego.

Podpisany przez przedstawicieli PKP i burmistrza Chocianowa Tomasza Kulczyńskiego akt notarialny obejmuje dworzec, sąsiednie budynki gospodarcze i kolejową rampę. Wartość tych nieruchomości wynosi ponad 620 tys. zł. PKP przekazała je samorządowi nieodpłatnie.

Plany rewitalizacji dworca związane są z przewidzianą w budżecie województwa dolnośląskiego rewitalizacją linii kolejowej nr 303 Chocianów – Duninów. Ta inwestycja ma umożliwić ponowne włączenie Chocianowa do kolejowej sieci i uruchomienie pasażerskich połączeń.

Jak twierdzi Krystian Wan, kierownik referatu promocji, komunikacji społecznej i informatyki chocianowskiego magistratu, docelowo w tym miejscu mieszkańcy gminy mają też wsiadać i wysiadać z autobusów. Na rogatkach Chocianowa stanęły już bilbordy zapowiadające kolejowe połączenia z Warszawą i Pragą. Na swoim facebookowym profilu Tomasz Kulczyński wyraża nadzieję, że będzie to możliwe jeszcze przed końcem jego obecnej kadencji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..