Chciał ukraść samochód, bo potrzebował części.

stacyjkaLUBIN. Na niecodzienny sposób zdobycia części do swojego zepsutego samochodu wpadł mieszkaniec Lubina. Postanowił ze sprawnego samochodu ukraść części, którymi chciał zastąpić własne- niesprawne. Pomysł jednak spełzł na niczym, ponieważ mężczyzna został zatrzymany przez lubińskich policjantów. Okazało się również, że niedoszły złodziej ma już na swoim koncie podobne przestępstwo.

Spacerując po ulicach miasta 41-letni mężczyzna zauważył na jednym z parkingówautoidentyczne jak to, które kupił, a które okazało się zepsute . Postanowił więc, że włamie się do auta i wymontuje potrzebne części.  Zauważył wówczas, że jest obserwowany przez przypadkowego przechodnia.  Złodziej zaczął uciekać, jednak wpadł wprost w ręce nadjeżdżającej policji.

– Mieszkaniec miasta bardzo dokładnie poinformował nas, w którym kierunku ucieka 41-latek. Informacje były tak precyzyjne, że policjanci przecięli drogę uciekającemu mężczyźnie – mówi Jan Pociecha z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez policję za podobne przestępstwo. Teraz odpowie za usiłowanie kradzieży i odbędzie karę pozbawienia wolności, w sprawie której był poszukiwany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. SZAT/Fot. archiwum policji

Dodaj komentarz