Opublikowany: pt, Sie 2nd, 2019

Chciał przewrócić siano – spalił samochód (FOTO, WIDEO)

W Piotrowicach, gmina Męcinka, gospodarz wybrał się volkswagenem, by przewrócić siano na łące. Do auta podpiął maszynę i ruszył na miejsce pokosów. Do tego momentu wszystko szło zgodnie z planem.

Prawdopodobnie pod autem zebrała się wysuszona trawa, która zapaliła się od rozgrzanego układu wydechowego. Strażacy nie wykluczają też możliwości zwarcia instalacji elektrycznej. Gaśnica na niewiele się zdała, podobnie jak próby stłumienia ognia gałęziami.

Dym płonącego auta widoczny był z położonego kilka km dalej Chełmca

Dym widoczny był z odległości kilku kilometrów. Stanowisko Kierowania JRG otrzymało zgłoszenie o pożarze na łące od mieszkańców Starego Jawora. Na miejsce wyjechały dwa zastępy z PSP i jeden z OSP Jawor. Ratownicy w mig rozprawili się z ogniem, ugasili pojazd oraz palące się skoszone łany. Załamany rolnik liczy straty. Zapasy siana na zimę ocalały, ale z auta został jedynie szkielet.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TVRegionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..