Chcą poznać potrzeby zdrowotne mieszkańców

Powiat lubiński przygotowuje się do tworzenia nowej strategii zdrowotnej. W związku z tym, o zdanie pyta samych mieszkańców. Ci mogą powiedzieć, z jakich programów zdrowotnych chcieliby w przyszłości skorzystać. Wystarczyć odpowiedzieć na kilka pytań w ankiecie.

Powiat lubiński od wielu lat realizuje programy zdrowotne skierowane do mieszkańców w różnym wieku. Teraz przygotował dla niech specjalną ankietę. Jej wyniki będą wykorzystane przy tworzeniu nowej strategii polityki zdrowotnej realizowanej przez powiat na lata 2023-2027.

– W związku z tym, a także mając na uwadze, że od lat, a dokładnie od 2014 roku, powiat lubiński realizuje szereg programów zdrowotnych, chcemy wsłuchać się w głos mieszkańców. Chcemy zapytać ich, jak widzą potrzeby zdrowotne, które z czasem się zmieniają, zarówno swoje jak i osób nieletnich, bo taką ankietę można wypełnić również dla swoich dzieci – informuje Paweł Kleszcz, starosta lubiński.

Powiat chce wiedzieć czy mieszkańcy oczekują programów profilaktycznych czy może konkretnych szczepień. Ankieta jest prosta, wystarczy zaznaczyć tylko kilka odpowiedzi z zakresu promocji zdrowia. W tym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać jeszcze z kilku programów.

– Powiat lubiński w tym roku zamierza kontynuować realizacje programów polityki zdrowotnej w zakresie badań densytometrycznych w tym osteoporozę programy chorób otępiennych, jak również szczepienia w zakresie grypy – informuje Diana Frankowska, główny specjalista departamenty spraw społecznych w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

Ankietę można znaleźć na stronie internetowej samorządu. Można go wypełnić, wydrukować i zanieść do Starostwa Powiatowego w Lubinie do pokoju 110 lub wypełnić i wysłać mailem na adres sprawyspoleczne@powiat-lubin.pl

Dodaj komentarz

*

code