Charytatywnie dla Stasiastego

Przez lata bawił muzyką słuchaczy, wywoływał uśmiech na dziecięcych twarzach, przedstawiając teatrzyk kukiełkowy, dziś potrzebuje pomocy. Stanisław “Stasiasty” Delimata walczy z chorobą. Wesprzeć go będzie można 8 listopada podczas koncertu charytatywnego.

Stasiaty to bardzo barwna i charakterystyczna postać legnickiej sceny muzycznej. Basista legendarnej kapeli Maria Nefeli, która w 1990 r. wygrała Jarocin, muzyk Zielonego Groszku. I pięknie bawiący dzieci lalkarz.

Niestety, ciężka choroba przerwała codzienne życie i pasje Stasiastego. Po operacji raka artysta pozostał bez czucia w rękach, bez sił, bez domu i bez środków do życia. – Ale nie bez przyjaciół – podkreśla Andrzej “Kogut” Sowa, wokalista Marii Nefeli, który na portalu zrzutka.pl zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Stasiastego.

– Przez wiele lat ten wolny ptak wciąż swobodnie latał. Mieszkał w magazynach przy salach prób. Nie potrzebował wiele. Zarabiał na muzyce. Nie wystarczało, wiec stworzył teatr lalek i jeździł wszędzie tam, gdzie go chcieli. Grał dla dzieci i młodych historie, które wiły się w jego głowie od lat. Piękne historie. Pewnego dnia Stasiatemu wysiadły ręce. Zaczęły drętwieć. Ręce są bardzo ważne w muzyce i kuglarstwie, więc pierwszy raz w życiu Staszek poszedł do lekarza. I tu sen o wolnym ptaku zaczyna się kończyć…. Dopadła go bardzo brutalna rzeczywistość. Guz przy kręgosłupie… Stasiasty nie odzyskał czucia w rękach. Ma 55 lat i nie może zarobić na chleb, leki, rehabilitację. Trudno mu wstać, ubrać się, pójść do łazienki. O graniu albo tych lalkowych teatrzykach, które wywoływały uśmiechy na dziecięcych buziach, musi na jakiś czas zapomnieć. Nagle podstawowe czynności stały się dla niego zbyt trudne, a życie postawiło przed nim jeszcze większe wyzwania – pisze o przyjacielu Andrzej “Sowa” Kogut.

Pomóc legnickiemu artyście będzie można już 8 listopada. Tego dnia w Spiżarni odbędzie się dobroczynny koncert. Zagrają: Metalion, Diler – music band, Royal Beggars, Maria Nefeli i Ga-Ga Zielone Żabki.

Początek koncertu o godz. 19 Cena biletu 10 zł. Warto jednak zabrać ze sobą więcej gotówki. Podczas koncertu odbędą się bowiem licytacje na rzecz Stasiastego. Legnickie Centrum Kultury prowadzi zbiórkę muzycznych gadżetów na rzecz Stanisława Delimaty. Zachęcamy do ich przekazywania!

Kontakt mailowy i telefoniczny w tej sprawie – tel: 76 723 37 19, mail: michal.przechera@lck.art.pl.

Dodaj komentarz

*

code