Charytatywna podróż Żukietty dla Amelki

Ekspedycja Charytatywna klubu motoryzacyjnego Oldtimer Chojnów dobiegła końca. Zabytkowa Żukietta zwiedziła całą Polskę w ramach zbiórki pieniędzy dla chorej Amelki. Dzięki wyprawie udało się zebrać prawie 13000 złotych. Akcja trwa dalej i zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce.

W niedzielę 29.08 dobiegła końca Ekspedycja Charytatywna organizowana przez  klub klasycznej motoryzacji Oldtimer Chojnów. Jest to już kolejna tego typu akcja chojnowskiego klubu. Tym razem miała na celu wypromowanie internetowej zbiórki dla chorej Amelki.

Dziewczynka choruje na SMA – czyli rdzeniowy zanik mięśni, a pozyskane środki będą przeznaczone na niezwykle kosztowny lek. Leczenie musi się rozpocząć jak najszybciej.  Lekarze postawili warunek – do leczenia przystąpią tylko dzieci, które nie przekroczyły wagi 13,5 kilograma.

Klubowicze początkowo pozyskali darczyńców, którzy w zamian za umieszczenie swojego loga na zabytkowym Żuku, zwanym Żukiettą, dokonywali wpłat na wirtualną skarbonkę. Następnym etapem było przygotowanie auta do trasy o długości kilku tysięcy kilometrów, co w przypadku 36 letniego Żuka, wcale nie jest takie oczywiste.

Trasa przebiegała wzdłuż granic Polski z Litwą, Ukrainą, Czechami, Słowacją, Niemcami oraz Białorusią. Wszystko przebiegło pomyślnie i Żukietta odbyła podróż dookoła Polski. Stary strażacki Żuk wzbudzał wielką sympatię w całym kraju, pozyskując przy tym kolejnych darczyńców. Promocja akcji w Internecie, również spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Tym samym na dzień 1 września 2021 udało się uzbierać niespełna 13000 zł, a organizatorzy akcji wierzą, że to jeszcze nie koniec. Walka z czasem i zbiórka trwa dalej!

Zapraszamy do wsparcia akcji poprzez : www.siepomaga.pl/ekspedycjadlaamelki
oraz na strony związane z akcja:  fb.com/zukietta  oraz  www.fb.com/ekspedycjacharytatywna

Dodaj komentarz

*

code