Opublikowany: pon, Lut 10th, 2020

CBŚP zamknęło domową fabrykę ecstasy w Legnicy

Fot. arch.

Nawet 5 tysięcy tabletek ecstasy na godzinę mogła produkować maszyna, którą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przechwycili, zamykając legnicką fabrykę narkotyków. Dwie osoby zatrzymane w tej sprawie usłyszały już zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających.

Jak relacjonuję policjanci z CBŚP we Wrocławiu, wszystko zaczęło się od tropu produkcji tabletek ecstasy. Postanowili go sprawdzić i na efekty nie trzeba było czekać długo.

Dotarli oni do jednego z legnickich mieszkań, gdzie mogło dochodzić do przerabiania substancji psychotropowej MDMA w tabletki ecstasy. W tym lokalu odkryli tzw. tabletkarkę i inne przedmioty mogące służyć do produkcji narkotyków. Zabezpieczone zostały także tabletki ecstasy, jak również znaczne ilości soli MDMA, z której można by było uzyskać ponad 5,5 tysiąca porcji handlowych narkotyku

– czytamy w oficjalnym komunikacie CBŚP.

Fot. CBŚP Wrocław

W trakcie interwencji zatrzymali dwie osoby, którym prokurator przedstawił już zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości środków psychotropowych w postaci tabletek ecstasy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do aresztowania ich na trzy miesiące.

Śledtzwo w tej sprawie prowadzą policjanci z CBŚP, wspólnie z prokuratorami Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu Prokuratury Krajowej. Niebawem możliwe są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Lesi pisze:

    Nie jakim szefem bandy był znany jako Pleban,Wielebny,Łoński stary poczciwy oszust jak i sprzedawczyk

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..