CBŚP rozbiło gang narkotykowy (WIDEO)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia i Poznania rozbili działający na terenie Dolnego Śląska gang narkotykowy. Grupa przemycała nielegalne używki z krajów Unii Europejskiej, prowadziła również plantacje konopi i laboratoria metamfetaminy. W sumie zatrzymano 17 osób.
Fot. CBŚP

Policjanci ustalili, że grupa zajmowała się przemytem, a także sprzedażą narkotyków w kraju. Wszystko wskazuje na to, że prowadziła również dwie plantacje marihuany oraz laboratoria metamfetaminy, znanej jako „piko”.

W sumie funkcjonariusze zatrzymali 17 osób. Zlikwidowali przy tym dwie plantacje konopi i przejęli cztery pistolety z amunicją, 18 kg marihuany, kokainę oraz metamfetaminę. Jak się okazało, przestępcy ukrywali także tzw. próby tytoniu i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu znacznych ilości narkotyków i wprowadzenia ich do obrotu na terenie Polski. Część z nich odpowie za nielegalne posiadanie broni palnej. 10 osób już trafiło do tymczasowego aresztu. Decyzją prokuratury pozostali mogą wpłacić kaucję, mają jednak zakaz opuszczania kraju czy kontaktu z określonymi osobami.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz