CBŚP rozbiło mafię papierosową. Zarobiła ponad 5 mln zł!

CBŚP rozbił polsko-ukraińską grupę przestępczą, zajmującą się handlem i produkcją papierosów. Dziewięciu zatrzymanym w tej sprawie gangsterom prokuratura zarzuca, że na procederze zarobili ponad 5 mln zł!

– W grudniu do sądu w Legnicy wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która w 2016 roku  w pomieszczeniach magazynowych, położonych w małej miejscowości w gminie Polkowice, wyprodukowała miliony sztuk papierosów i wprowadziła je do obrotu – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik Prokuratur Okręgowej w Legnicy.

Śledztwo w tej sprawie prowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji. 29 sierpnia CBŚP wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymało dwa samochody marki Mercedes podjeżdżające do wspomnianych magazynów w gminie Polkowice. Jedno z aut prowadził Marcin R., drugie – Tomasz A. Wewnątrz mundurowi znaleźli około 480 tysięcy gotowych opakowań do papierosów, wyprodukowane papierosy i inne dowody  przestępstw.

Fot. IC Wrocław

– Podczas przeszukania magazynu ujawniono kompletną, włączoną linię produkcyjną papierosów i linię do ich pakowania, ponad 6,5 mln gotowych papierosów popularnej marki zapakowanych w paczki, do kartonów i na palety. Ponadto luzem papierosy w ilości ponad 1,4 mln sztuk w kartonach, a także tytoń cięty do palenia o wadze 920 kg, pył i susz tytoniowy o wadze 419 kg oraz znaczne ilości półfabrykatów służących do produkcji papierosów – ujawnia Lidia Tkaczyszyn.

W hali magazynowej przebywało także siedmiu obywateli Ukrainy. Wszyscy zostali już skazani w odrębnym procesie. Tomaszowi A. I Marcinowi R. Prokuratura zarzuca działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się produkcją i sprzedażą wyrobów tytoniowych o wartości rynkowej 5 mln 200 tys. zł. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Obecnie przebywają na wolności, po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 tys. zł każdy.

Dodaj komentarz

*

code