Cantat z legniczanami, ale bez polkowiczan (WIDEO)

IMG_1594Osiem spośród jedenastu zgłoszonych do konkursu zespołów zakwalifikowało się do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat 48, którego organizatorem jest Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego. Tak jest decyzja czteroosobowego jury, które oceniało dziś kunszt chórzystów.

Co ważne, podczas turniejowych zmagań publiczność usłyszy i zobaczy legnicki Madrygał po dyrekcją Dariusza Rzoncy oraz: Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją Mariusza Mroza, Chór Dziewczęcy Gimnazjum Katedralnego „KOSogłosy” z Poznania pod dyrekcją Karoliny Piotrowskiej-Sobczak, Młodzieżowy Chór Scherzo I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu pod dyrekcją Andrzeja Citaka, Chór II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu pod dyrekcją Antoniego Stańczyka, Chór Mieszany Dominanta Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia z Rybnika pod dyrekcją Joanny Glenc, Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Niestety, wśród zespołów, które nie zakwalifikowały się do udziału w konkursie jest polkowicki Cantabile. Jak usłyszeliśmy dziś od przewodniczącego jury profesora Stanisława Krawczyńskiego, męska część grupy odbiega swym poziomem od kobiecych umiejętności. – Wszystko przed nimi, niewykluczone, że spotkamy się za rok – mówi z życzliwością wybitny znawca chóralistyki, który nie bez żalu przyznaje, że poziom polskich solistów stoi na zdecydowanie niższym poziomie niż na przykład artystów rosyjskich, białoruskich, litewskich, łotewskich czy estońskich.

Dodaj komentarz