To było podpalenie? Podejrzany zatrzymany

Sobotni pożar domu wielorodzinnego w Półwsiach koło Bolkowa nie był przypadkowy. Obecni na miejscu strażacy od razu wykluczyli ewentualną iskrę z przewodu kominowego, podejrzewali zwarcie instalacji elektrycznej. Sprawą zajęła się policja. W wyniku dochodzenia wytypowano mężczyznę – jednego z lokatorów, który mógł celowo wzniecić ogień.

Na wniosek śledczych i prokuratora kamiennogórski sąd tymczasowo aresztował 35-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego, który podpalił strych budynku wielorodzinnego. Przypomnijmy: do pożaru doszło w minioną sobotę (16 stycznia br.) po godz. 16:00 w jednym z wielorodzinnych. O zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ. W sprawie zatrzymano 35-latka – mieszkańca kamienicy, który jest podejrzany o podpalenie strychu. Wytypowany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał m.in. zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego.
– Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. W tym czasie prokurator i śledczy będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia – informuje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Jaworskiej KPP.

Dodaj komentarz

*

code