Burmistrz stawia na młode talenty (WIDEO)

Gmina Polkowice stawia na sport i prężnie go wspiera. Z grupą kilkudziesięciu szczypiornistek spotkał się burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Piłka ręczna w Polkowicach ma coraz więcej fanów, a do Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w Polkowicach zgłasza się coraz więcej młodych miłośników tego sportu.

Gmina Polkowice od wielu lat przeznacza środki finansowe na rozwój sportu. Pomoc ta obejmuje nie tylko drużyny zawodowe. Wsparcie otrzymują również stowarzyszenia, w tym m.in. Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Polkowicach, które pomimo krótkiego stażu prężnie się rozwija.

– Sport dzieci i młodzieży jest bardzo ważny gminie Polkowice. Dlatego wspieramy najmłodszych, tutaj akurat w szczególnej dyscyplinie czyli piłce ręcznej. Szczypiorniak w historii naszego kraju ma szczególne znaczenie. Dlatego cieszę się, że polkowicka młodzież akurat tą dyscypliną jest tak mocno zainteresowana. Gratuluje młodzieży tej chęci do nauki w tę grę – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– Bardzo się cieszę z tego, że burmistrz wspiera nasze działania. Nie musimy martwić o finanse związane z obozami, treningami czy ze sprzętem. Możemy skupić się na dobrej zabawie i trenowaniu – zaznacza Artur Michalewski, ze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w Polkowicach.

Przy okazji zakończenia Ligi Dolnośląskiej Dziewcząt 2021/2022 podsumowano miniony sezon, który do łatwych nie należał, pomimo włożonego serca i ducha walki młodych zawodniczek. Podopieczne w tym sezonie wystartowały w lidze młodziczek z nieco starszymi od siebie rywalkami. Wkrótce sztab szkoleniowy zdecydował, żeby jednak wycofać młodziutkie zawodniczki z tej nierównej rywalizacji, a za to zachować w polkowiczankach wolę walki i budować formę na przyszły sezon. Bo jak podkreślają szkoleniowcy, sport ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Dlatego też kilkuletnie szczypiornistki do kolejnego sezonu przygotowują się na treningach i poprzez turnieje międzyszkolne.

–  Zaczynamy od zabawy ukierunkowanej na umiejętności potrzebne w piłce ręcznej. Dopiero od tej fazy przechodzimy do coraz bardziej specjalistycznych form szkolenia. W ten sposób udaje nam się wyłowić te najbardziej utalentowane dzieci – przyznaje Czesław Dziatkiewicz, koordynator szkoleniowców Stowarzyszenia Piłki Ręcznej w Polkowicach.

Przypomnijmy, że młodziutkie szczypiornistki na co dzień trenują w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach. W gminie funkcjonuje jeszcze nieco liczniejsza grupa szczypiornistek SPR Polkowice trenująca w Szkole Podstawowej numer 2.

Materiał wideo dostępny poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=sgI3H-IF6Tw

Dodaj komentarz