Opublikowany: nie, Kwi 5th, 2020

Budżet obywatelski wstrzymany!

Burmistrz Robert Pawłowski zdecydował o wstrzymaniu realizacji złotoryjskiego budżetu obywatelskiego. Powodem jest oczywiście chęć uniknięcia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Kolejne miejskie inicjatywy są torpedowane przez zarazę. W piątek informowaliśmy o odwołaniu tegorocznych Dni Złotoryi. Okazuje się, że pod dużym znakiem zapytania stanęła również trzecia edycja złotoryjskiego budżetu obywatelskiego. Na razie ratusz postanowił ją wstrzymać na etapie weryfikacji projektów pod względem formalnym i merytorycznym.

Przypomnijmy, że po styczniowych zmianach w harmonogramie termin zgłaszania pomysłów przez mieszkańców został przedłużony do 24 marca. Ten etap udało się zamknąć, a do Urzędu Miejskiego w Złotoryi wpłynęło 30 projektów. Pula środków do rozdysponowania pomiędzy inicjatywy społeczne to 120 tys. zł.

Kiedy ratusz powróci do realizacji budżetu obywatelskiego i czy w ogóle powróci? Tego na razie nie wiadomo. Wiele zależy od tego, jak będzie przebiegać i kiedy skończy się epidemia koronawirusa. O dalszych działaniach magistrat ma na bieżąco informować mieszkańców.

Więcej informacji na temat tegorocznego Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego znajdziemy tutaj.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..