Budują studnie w Afryce

Jedną wybudowali, druga jest w trakcie, a do trzeciej właśnie ruszają procedury formalne. Mowa o studniach, które powstają w różnych zakątkach Afryki z inicjatywy głogowianki Grażyny Sroczyńskiej oraz jej męża.
fot. Fotostopem przez świat

„Głogów i okolice budują studnię w Afryce” to nazwa akcji, w którą zaangażowało się wiele osób. Każda z nich mogła wrzucać datki do rozlokowanych w różnych miejscach miasta puszek. Pierwsze efekty pojawiły się przed rokiem na Madagaskarze, gdzie wybudowana została pierwsza studnia. Kolejna właśnie powstaje.

– 21 grudnia rozpoczęły się prace i przebiega to bardzo sprawnie, bo sami mieszkańcy się angażują w budowę – mówi Grażyna Sroczyńska z „Fotostopem przed świat”, inicjatorka akcji.

Druga studnia ma powstać najpóźniej w marcu. Na tym jednak nie koniec, bowiem właśnie trwa dopinanie spraw w formalnych w kwestii budowy kolejnej studni w Ugandzie.

– Misje, na których budujemy studnie, są często nawiedzane przez konflikty. Cierpią na tym dzieci, dlatego że są porywane i wcielane do obcych armii. Tym bardziej będzie to dla nas satysfakcja, że udało się wybudować studnię właśnie tam – dodaje Sroczyńska.

Warto jednak podkreślić, że przedsięwzięcie nie kończy się na wybudowaniu studni. Misjonarze uczą bowiem mieszkańców tamtych rejonów, jak bezpiecznie korzystać z dostępu do wody

Więcej w materiale:

Dodaj komentarz