„Budowlanka” będzie mieć klasę patronacką

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica

Władze Legnicy i miejscowego Zespołu Szkół Budowlanych podpisały porozumienie z firmą Ready Bathroom w sprawie utworzenia klasy o specjalności monter zabudowy i robót wykończeniowych. Jej pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach 1 września br.

– Podpisaliśmy kolejne porozumienie patronackie z firmą działającą w naszym mieście – komentuje gospodarz Legnicy, Tadeusz Krzakowski. – Klasy te kształcą pod potrzeby rynku pracy. Mam nadzieję i tego życzę, żeby uczniowie tej klasy patronackiej znaleźli w firmie RBR swoją szansę na sukces i rozwój kariery.

Podpis pod porozumieniem w tej sprawie podpisali w legnickim Ratuszu: prezes RBR Łukasz Załucki i członek zarządu firmy Jan Grivalsky, dyrektor „Budowlanki” Tomasz Łabowicz oraz prezydent Tadeusz Krzakowski. Wszyscy zainteresowani liczą, że współpraca placówki z jednym z największych europejskich producentów łazienek modułowych wyjdzie na korzyść zarówno uczniom, jak i działającej od dwóch lat w Legnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej firmie. Ready Bathroom zatrudnia dziś ok. 130 pracowników, którzy tworzą produkty eksportowane do wielu europejskich krajów. Szef firmy przekonuje, że Legnica to doskonała baza do rozwoju i ekspansji na zagraniczne rynki.

lazienki– Ale wąskim gardłem są właśnie kadry – wyjaśnia prezes Załucki. – Dlatego obejmujemy patronatem klasę w ZSB. Uczniom gwarantujemy praktyki w naszym zakładzie, a potem zatrudnienie. W Legnicy chcemy stworzyć Europejskie Centrum  produkcji modułów łazienkowych – zapowiada.

Jak przekonują przedstawiciele szkoły, uczniowie będą mieć do dyspozycji nie tylko fachową kadrę, ale i pracownie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, co gwarantuje najwyższy poziom kształcenia. Pierwsi uczniowie nowej klasy rozpoczną zajęcia z początkiem roku szkolnego. Klasa patronacka powstanie w szkole branżowej 1. stopnia nr 5, która będzie działać właśnie w ZSB.

Dodaj komentarz