Brutalna napaść wieczorową porą

Nawet 15 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zaatakował przechodnia na ulicach Głogowa. 31-latek postanowił ukraść mężczyźnie telefon warto 800 zł. Z racji, że na trafił na opór, brutalnie pobił ofiarę.

To działo się kilka dni temu na jednej z ulic Głogowa. Jeden z mieszkańców szedł chodnikiem, kiedy nagle został zaatakowany przez 31-latka. Napastnik tak bardzo chciał ukraść telefon, że postanowił użyć siły.

– 31 – letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymani przez policjantów wydziału kryminalnego. Podejrzany jest o rozbój w wyniku którego, pokrzywdzony utracił telefon komórkowy o wartości 800 złotych oraz doznał obrażeń ciała – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Rozbójnik uciekł z miejsca zdarzenia, dlatego zatrzymany został dopiero kilka dni później. Jak się okazało, 31-latek był już znany głogowskim policjantom.

– Pokrzywdzony zawiadomił policję o zdarzeniu. Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku prowadzonych czynności, zatrzymali podejrzanego 31 – latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sprawca działał w warunkach recydywy i grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności – dodaje Kaleta.

Mężczyzna usłyszał dokładnie zarzuty dokonania rozboju oraz spowodowania obrażeń ciała pokrzywdzonego. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dodaj komentarz