Opublikowany: śr, Sie 14th, 2019

Brud wokół lubińskiego marketu. “Aż mnie odrzuca, gdy robię tam zakupy”

Porozrzucane śmieci, pełno rozbitych butelek, a nawet ludzie, załatwiający swoje potrzeby fizjologiczne na trawnikach – od dłuższego czasu na takie widoki można się natknąć przed Biedronką przy ul. Kilińskiego. Poinformował nas o tym oburzony lubinianin, który mieszka w pobliżu marketu i uważa, że jest to jedno z najbardziej zaniedbanych miejsc w Lubinie. Postanowiliśmy więc to sprawdzić.

– Aż mnie odrzuca, gdy muszę robić tam zakupy. Niestety tak się składa, że akurat mieszkam na ul. Kilińskiego i jestem częstym klientem tej Biedronki. Nasze miasto jest naprawdę bardzo ładne, więc trochę nie przystoi, że mamy takie miejsce – mówi 84-letni lubinianin. – Wygląda to fatalnie. Znikają tylko puszki, bo je można sprzedać na skupie, a cała reszta zostaje. Są rozbite butelki szklane, są różne opakowania plastikowe, ogólnie brud i smród. Parę razy widziałem też, jak ktoś załatwia się na drzewo albo mury – dodaje.

Mieszkaniec twierdzi, że zgłaszał tę sprawę w lubińskim ratuszu. Od tamtejszych urzędników dowiedział się, że właścicielem zaniedbanych terenów jest Biedronka. O interwencję poprosił ponoć także dzielnicowego lubińskiej policji. Od funkcjonariusza miał jednak usłyszeć, że “policja jest od wykrywania przestępstw, a nie od dbania o czystość i porządek”. Nie potwierdza tego natomiast rzecznik prasowy miejscowej komendy, aspirant sztabowy Sylwia Serafin, która uważa, że policja w ogóle nie otrzymała takiego zgłoszenia.

W Urzędzie Miejskim w Lubinie udało nam się ustalić, że właścicielem zaniedbanego placu rzeczywiście jest Biedronka. Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach to na niej ciąży obowiązek dbania o czystość wokół marketu.

Jest jednak duża szansa, że już wkrótce krajobraz przy dyskoncie zmieni się na lepsze. Pracownik urzędu zwrócił uwagę na kwestie czystości kierownikowi sklepu…

.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..