Brakuje pieniędzy na remont (WIDEO)

Miasto szuka firmy, która wyremontuje ul. Sikorskiego w ramach budowy zbiorczej drogi południowej. Dotychczasowe starania spełzły na niczym, bo oferty zainteresowanych wykonawców przekraczają budżet zadania o ok. 2 mln zł. Prezydent chce zwiększyć pulę na tę inwestycję, ale do zatwierdzenia korekty potrzebuje zgody rady miejskiej.

Pierwsza próba nie przyniosła rezultatu, bo oferty zainteresowanych firm były znacznie droższe niż przewidzieli urzędnicy. Podobne mają być efekty drugiej procedury. Dziś, choć wycięto już przydrożne drzewa, plany remontu nadal pozostają wyłącznie na papierze.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

Mowa o kwocie prawie 1,5 mln zł z rządowego programu, jakie miasto pozyskało na ten cel. Aby wykorzystać pieniądze, trzeba ruszyć z pracami. Dlatego na najbliższej sesji w ratuszu prezydent Tadeusz Krzakowski ma zwrócić się w tej sprawie do rajców, przedkładając stosowną uchwałę.

Sesja zapowiada się zatem wyjątkowo, także z uwagi obecności Jacka Głomb, który chce apelować do radnych w sprawie wycofania się miasta ze współfinansowania działań Teatru Modrzejewskiej. Mamy natomiast dobrą wiadomość w kontekście braku pieniędzy na remont Sikorskiego. Jeśli się nie uda – spokojnie. Drzewa już zaczynają odrastać.

Dodaj komentarz