Opublikowany: pon, Cze 29th, 2020

Bolkowscy policjanci uratowali koziołka

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie pomogli koziołkowi, który najpierw zaplątał się w siatkę ogrodzeniową na jednej z posesji w Jastrowcu, a następnie wpadł do pobliskiego stawu.

Kiedy sierż. szt. Krzysztof Łukaszczyk i st. sierż. Gracjan Wielgosik  dojechali do Jastrowca okazało się, że zwierzę wyplątało się z siatki i wystraszone wpadło do stawu znajdującego się za posesją. Sierż. szt. Krzysztof Łukaszczyk natychmiast podjął próbę wyciągnięcia tonącego koziołka z wody, która zakończyła się sukcesem. Policjanci przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce. Okazało się, że koziołek jest ranny – tylna noga była splątana kawałkiem metalowej siatki. Funkcjonariusz przeciął nożem metalowy drut zaciskający nogę zwierzęcia. Po krótkim czasie na miejsce przyjechali także pracownicy fundacji „Stacyjka Maltusia” z Mierczyc, którzy na co dzień zajmują się m.in. niesieniem pomocy rannym zwierzętom leśnym. Dzięki bolkowskim policjantom ranny  koziołek otrzymał fachową pomoc i opiekę.
Źródło i fot.: KPP Jawor

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. brawoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo:)

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..