BOLKÓW. Straciła panowanie nad autem i wpadła do rowu

wypadek 2Jechała za szybko, straciła panowanie nad samochodem i dachując zatrzymała się w przydrożnym rowie. Auto prowadziła 18-letnia mieszkanka Wojcieszowa, a razem z nią podróżowały jeszcze trzy osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Wojcieszowem a Kaczorowem.

– Kierowca i pasażerowie renault samodzielnie opuścili pojazd zanim na miejsce przyjechały służby ratunkowe – mówi Łukasz Starowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Jaworze. – Zabezpieczyliśmy miejsca zdarzenia, odłączyliśmy źródło napięcia w uszkodzonym pojeździe, a do czasu przyjazdu policji kierowaliśmy ruchem. Podczas załadunku pojazdu na lawetę pomocy drogowej całkowicie wstrzymaliśmy ruch na drodze – dodaje rzecznik.

Poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego. Wszyscy odmówili zabrania do szpitala. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-latka nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem w wysokości trzystu złotych.

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy z JRG Jawor, zastępy z jednostek OSP Kaczorów, OSP Stare Rochowice, OSP Sady Dolne oraz ze względu na lokalizację dwa zastępy z JRG Jelenia Góra.

JW

Dodaj komentarz

*

code