BOLKÓW. Ratowali seniora i… imprezowicza

BolkowPolicjanci z miejscowego komisariatu, w trakcie powrotu z interwencji, zauważyli idącego poboczem drogi krajowej nr 3 starszego mężczyznę. Pieszy miał problem z poruszaniem się, a idąc musiał korzystać z laski.

– Okazało się, że jest to 86-latek, który na pieszo zamierzał dostać się do swojego miejsca zamieszkania, oddalonego o ponad dziesięć kilometrów. Przeliczył się jednak z siłami. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie odwożąc go do domu – relacjonuje podkomisarz Kordian Mazuryk, oficer prasowy jaworskiej policji.

Chwilę później, ten sam patrol, już na ulicach Bolkowa zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. 48-letni bolkowianin, wracając z zakupów, obalił się na ziemię. Jak sie okazało, powodem problemów był wypity w nadmiarze alkohol. Jemu również policjanci pomogli trafić do domu.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich o informowanie policji o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, albo znalazła się w innych okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem. – Nie bądźmy w takich sytuacjach obojętni. Być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie –apeluje oficer prasowy.

Dodaj komentarz