BOLKÓW. Pijany kierowca potrącił motocyklistę

motor KPP JaworTrzy promile alkoholu miał kierowca renault, który cofając uderzył w prawidłowo jadący motocykl. – 31-letni mieszkaniec Bolkowa odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu oraz spowodowanie kolizji – mówi Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Bolkowa. Kierowca renault w trakcie cofania i włączania się do ruchu nie zachował ostrożności i uderzył w prawidłowo jadącego Harleyem-Davidsonem motocyklistę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu próbował przekonać policjantów, że się zagapił – mówi Kordian Mazuryk. – Chwilę później wyjaśnił się jednak powód braku jego koncentracji. Mundurowi wyczuli od 31-letniego mieszkańca Bolkowa alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie trzy promile alkoholu – dodaje rzecznik.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu sprawcy kolizji prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, 10 punktów karnych oraz nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

– 31-latek odpowie też za spowodowanie kolizji, za co grozi mu kara grzywny do pięciu tysięcy złotych – mówi Kordian Mazuryk.

FOT. KPP JAWOR

Dodaj komentarz

*

code