Opublikowany: nie, Lut 10th, 2019

Bolków dawniej i dziś (FOTO, WIDEO)

Towarzystwo Miłośników Bolkowa wspólnie ze Stowarzyszeniem LEHM zaprosiło mieszkańców na wystawę fotografii pt. „Bolków Dawniej i Dziś”. Nie było to jednak zwyczajne oglądanie zdjęć.

Wystawa zorganizowana została na terenie bazy Stowarzyszenia LEHM. Kilkadziesiąt fotografii było zestawionych parami: przedwojenne oraz współczesne. Mieszkańcy mogli porównać sobie miejsca, które doskonale znają. Były też zdjęcia budynków, po których obecnie nie ma śladu. Zanim zwiedzający przystąpili do oglądania wystawy zostali zaproszeni do… przeciwlotniczego schronu. Specjalnie zaadaptowane pomieszczenie wyposażone jest na wzór schronów z czasów II wojny. Huk bomb i świst ostrzałów płynący z głośników na wszystkich zrobił niesamowite wrażenie.

– To taka żywa lekcja historii – powiedziała nam jedna z uczestniczek podróży w czasie, która przyszła na wystawę z mężem i z dziećmi.

To już kolejna, wspólna inicjatywa bolkowskich organizacji pozarządowych, która ma na celu edukować pod kątem lokalnej tożsamości i wiedzy.

Na zakończenie spotkania wszystkich uczestników poczęstowano smaczną wojskową grochówką.

Fot. Daniel Śmiłowski


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..