Blues z Workaholic

Fot. materiały prasowe Workaholic

Polski Dzień Bluesa od lat świętowany jest w Lubinie. Nie inaczej będzie w tym roku. 16 września z tej okazji w Centrum Kultury Muza wystąpi krakowski zespół Workaholic, oczywiście grający bluesa, oraz lubińska grupa Midnight Blues.

Koncert odbędzie się w Klubie pod Muzami, a rozpocznie się o godzinie 19. Bilety kosztują 30 zł, a w dniu imprezy trzeba będzie za nie zapłacić 40 zł.

Zespół Workaholic, który zagra w Polski Dzień Bluesa, powstał w 2006 roku, stworzony przez muzyków wywodzących głównie się z krakowskiego jazzowego i blues-rockowego środowiska muzycznego.

Inspirując się wzajemnie, Workaholicy w swoich kompozycjach wykorzystują i łączą ze sobą różne nurty muzyczne, od R&B po funky i jazz, zachowując charakterystyczne, elektryczne brzmienie i rozpoznawalne rozwiązania harmoniczne. Zespół dobrze się sprawdza tam, gdzie potrzebny jest blues-rockowy band, ale ma także w swoim repertuarze piosenki z tekstem, oparte o jazzowe brzmienia. Dodatkowo repertuar zespołu wzbogacają kompozycję mistrzów polskiego jazzu – Komedy, Seiferta, Styły.

Bogate instrumentarium zespołu, ciekawe utwory, ubarwione improwizacjami muzyków, mocno zaakcentowana sekcja rytmiczna sprawiają, że koncerty Workaholiców dają satysfakcję zarówno tym, którzy chcą posłuchać nowego brzmienia, jak i tym, którzy chcą pobawić się przy muzyce na żywo.

Grupę tworzą: Jan Purchla (wokal, gitara), Piotr Kosieradzki (skrzypce), Leszek Mierzwa (gitara), Tomasz Pachciarek (fortepian), Grzegorz Piećko (gitara basowa) i Bart Kuraś (perkusja).

Dodaj komentarz

*

code