Do biletu maseczka gratis

Koleje Dolnośląskie przygotowały specjalną ofertę na czas epidemii – do niektórych biletów dodają bezpłatne maseczki ochronne. Bezpieczeństwo pacjentów to tylko jedna strona medalu. Drugą jest walka o pasażerów, bo dziś przewoźnik wozi głównie… powietrze.

Fot. Marlena Bielecka

Pakiet 20 masek otrzyma każdy pasażer, który kupi teraz miesięczny bilet sieciowy.  Taki bilet pozwala na podróżowanie wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich, nie jest ograniczony do jednej, wybranej trasy. W promocyjnej taryfie normalna „sieciówka” kosztuje 249 zł; są też taryfy ulgowe.

– Zależy nam na bezpieczeństwie pracowników i pasażerów. „Bezpieczni z KD” jest kontynuacją działań ograniczających rozprzestrzenianiu się epidemii, które podejmujemy w ostatnich tygodniach. Dołączenie maseczek pozwoli podróżnym na bezpieczne dojazdy do pracy – komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Już wcześniej przewoźnik wyposażył swoich pracowników w indywidualne zestawy maseczek i rękawiczek. Konduktorzy dysponowali też  maskami, które mogli udostępnić pasażerom wykazującym objawy chorobowe.

Spółka podkreśla wagę bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie musi zabiegać o ich jak największą liczbę. Od początku epidemii koronawirusa Koleje Dolnośląskie zawiesiły ponad połowę pociągów, a liczba pasażerów zmalała o 90 procent.

Dodaj komentarz

*

code