Białe koszule z różowym przesłaniem #JesteśWażna

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, a jej symbolem od lat różowa wstążka. Dane są przerażające: nowotwór każdego roku zabiera tysiące kobiet. Wciąż za mało jest profilaktyki i świadomości. Dlatego trzy pokolenia mieszkańców powiatu, niosąc przesłanie zapisane na kartkach w symbolicznym kolorze, postanowiło nagłośnić ten problem i zachęcić kobiety do poddania się badaniom.

Rak piersi, jajnika i szyjki macicy to bezlitosne trio. Niewykryte w porę nowotwory, każdego roku zbierają śmiertelne żniwo. Niestety statystyki z powiatu lubińskiego potwierdzają skalę tego problemu. 

Aktualne wyniki z mammografii, cytologii czy USG piersi posiada zaledwie niewielka część kobiet z powiatu lubińskiego. Stąd akcja #JesteśWażna, w której to mężczyźni postanowili przypomnieć przedstawicielkom płci pięknej o tym, że powinny się sobą zaopiekować.

Profesjonalna sesja zdjęciowa to pierwszy etap akcji, o której w połowie października będzie głośno nie tylko w Lubinie ale i w całej Polsce. Do wzięcia udziału w niej nie trzeba było nikogo namawiać.

Więcej wiadomości w materiale video:

Dodaj komentarz