“Bezpieczny w sieci” – konkurs dla dolnośląskich uczniów  

„Bezpieczny w sieci” to konkurs plastyczny dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych w całym regionie, ogłoszony przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Świadomy Junior”.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie plansz edukacyjnych z zakresu problematyki cyberzagrożeń. Plansza taka ma składać się z czterech wariantów właściwego zachowania się w sieci, a do każdego z nich powinny być przypisane dwa obszary w formie haseł. Organizatorzy podają przykładowy wariant: nagłówek „OBCY”, hasło 1 – Nie wszyscy mają wobec Ciebie dobre intencje i hasło 2 – Nie zostań ofiarą przestępstwa.

Technika prac jest dowolna, np. wyklejanki czy rysunki, ale nie powinny być one mniejsze niż format A4. Prace mogą być wykonane przez jednego ucznia lub zespołowo (maksymalnie trzy osoby). Należy je przesłać do 29 marca na adres: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław, z dopiskiem: Konkurs „Bezpieczny w sieci”.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 16 kwietnia. W przypadku pytań związanych z regulaminem należy kontaktować się z Wydziałem Prewencji KWP we Wrocławiu pod numerem telefonu 71 34-02-267.

Źródło: Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu/Fot. Ilustracyjne

Dodaj komentarz

*

code