Bezpieczna zima!

Ratownictwo wysokościowe, pokaz sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy, a także wiele gier i zabaw z zakresu zasad bezpieczeństwa, a wszystko pod czujnym okiem Komisarza Lwa – właśnie ruszyła akcja Bezpieczna Zima. Inicjatywa po raz kolejny organizowana jest przez urząd marszałkowski i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Bezpieczna Zima organizowana jest w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak, a jej głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży o tym jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w okresie zimowym. Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń funkcjonariusze i profilaktycy dolnośląskiej policji będą przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wśród nich znajdą się uwagi na temat wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne oraz zabaw i zjazdów sankami w miejscach niedozwolonych i niebezpiecznych.

– Niezwykle istotne jest uwrażliwienie dorosłych – czyli rodziców – na zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnych zabaw i zachowań dzieci w okresie zimowym. Czujni musimy być wszyscy – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Innymi tematami poruszanymi podczas spotkania są akcje informacyjne wśród turystów zwiększające ich wiedzę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego oraz przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych, bezradnych, samotnych oraz osób nietrzeźwych przebywających zimą na wolnym powietrzu. Na przeprowadzenie działań samorząd województwa dolnośląskiego przekazał dolnośląskiej policji kwotę 60 000 zł.

źródło: UMWD

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..