Opublikowany: wt, Lut 18th, 2020

Bez prawa jazdy, z narkotykami i na zakazie

Pięć lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 31-letniemu kierowcy z Wojcieszowa, którego zatrzymali świerzawscy policjanci. Funkcjonariusze znaleźli przy nim środki odurzające i substancje psychotropowe. Mężczyzna miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a wyniki badań jego krwi mają wskazać, czy nie był pod wpływem narkotyków. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Mężczyzna został zatrzymany w godzinach popołudniowych w Wojcieszowie.

– Funkcjonariusze z posterunku policji w Świerzawie na jednej z ulic miasta zauważyli osobowego volkswagena, któremu wydali polecenia do zatrzymania. Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni mieszkaniec Wojcieszowa, który przyznał, że nie posiada prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna posiada też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i tym samym, wsiadając za kierownicę samochodu, popełnił przestępstwo – relacjonuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Nie był to jednak koniec przewinień 31-latka. W jego aucie i ubraniu mężczyzny mundurowi znaleźli też nielegalne substancje. Badania narkotestem wskazały, że była to marihuana i metamfetamina. Ponadto, z uwagi na jego zachowanie, które mogło świadczyć, że był pod wpływem narkotyków i jednocześnie kierował autem, została mu pobrana krew do dalszych badań.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. KPP w Złotoryi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..