Bez bramki i punktów

Po dwóch dobrych meczach, zakończonych zwycięstwami piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali z Górnikiem. Lubinianie tym razem nie zdobyli bramki, a dali się pokonać dwukrotnie. Bramki dla zabrzan zdobywali Krawczyk i Manneh.

W Zabrzu spotkały się drużyny, które w ostatnim czasie były w rożnych nastrojach. Górnik czekał na przełamanie, Zagłębie chciało podtrzymać dobrą passę po zwycięstwach z Cracovią oraz Jagiellonią Białystok.

Miedziowi w Zabrzu pokazali się z dobrej strony, ale brakowało im zarówno szczęścia, jak i skuteczności. Górnik nastawił się na kontry, co przyniosło skutek dość szybko. Już w 21. minucie prowadzenie gospodarzom dał Piotr Krawczyk. Lubinianie starali się odrobić starty, ale nie potrafili zdobyć bramki. Ta sztuka udała się gospodarzom po raz drugi w 65. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Alasana Manneh. Zabrzanie dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca i ponownie z nadzieją mogą patrzeć w kierunku ligowego podium.

Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 – Piotr Krawczyk 21′
2:0 – Alasana Manneh 65′

Górnik Zabrze: Martin Chudy – Przemysław Wiśniewski, Aleksander Paluszek, Adrian Gryszkiewicz – Giannis Masouras, Roman Prochazka, Krzysztof Kubica, Michał Rostkowski (64′ Norbert Wojtuszek) – Jesus Jimenez – Piotr Krawczyk (64′ Alasana Manneh), Richmond Boakye (88′ Michał Koj).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Djordje Crnomarković, Sasa Balić – Jakub Żubrowski, Dejan Drazić (88′ Samuel Mraz) – Patryk Szysz, Filip Starzyński, Miroslav Stoch (68′ Adam Ratajczyk) – Karol Podliński.

Dodaj komentarz

*

code