Opublikowany: czw, Wrz 5th, 2019

Berber Bau zajmie się mostem w Ścinawie

Firma Berber Bau z Wrocławia wygrała przetarg na przebudowę mostu w Ścinawie. Poza tym inwestor ma wykonać most objazdowy. Budowa tymczasowej przeprawy, po której kierowcy będą się poruszać w czasie remontu, powinna się rozpocząć pod koniec tego roku.

Przetarg obejmował remont mostu na Drodze Krajowej nr 36 oraz wykonanie tymczasowego mostu, po którym odbywać się będzie ruch w czasie przebudowy. Remont zakłada bowiem wykonanie nowej płyty pomostowej i przeprawa zostanie całkowicie zamknięta. Swoje oferty złożyły dwie firmy.

– 4 września nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu. Wybraliśmy ofertę firmy Berger Bau Polska z Wrocławia, która zaoferowała kwotę 27 mln 941 tys. zł brutto. Dodatkowo braliśmy pod uwagę czas gwarancji, jaki oferuje wykonawca. W najbliższych dniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisze umowę w tej sprawie. Możliwe są jednak odwołania – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Prace będą polegały na remoncie podpór oraz wykonaniu nowej betonowej płyty pomostowej. Poza tym odbędzie się malowanie konstrukcji stalowej oraz wykonanie chodników. Wykonawca zadeklarował, że inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 r. oraz daje 7 lat gwarancji.

Na czas remontu mostu w Ścinawie ruch będzie odbywać się po przeprawie tymczasowej. Pierwotnie objazd miał mieć około 100 km, ale ostatecznie zrezygnowano z tej koncepcji po interwencji urzędników i mieszkańców. Przypomnijmy, że most w Ścinawie pochodzi z 1905 r. Ostatni raz był remontowany po powodzi w 1998 r.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..