Będzie więcej połączeń kolejowych!

zdj. ilustracyjne

Od grudnia Głogów zyska nowe połączenia kolejowe. Przez cały rok kursować będą pociągi, między innymi nad morze oraz do europejskich stolic.

Niedawno pisaliśmy o nowych połączeniach kolejowych z Głogowa do Berlina i Wiednia. Jak się okazuje, od grudnia będzie dużo więcej połączeń.

Oprócz Berlina i Wiednia, pociągiem będzie można dojechać do Budapesztu. Będą też nowe połączenia do Warszawy i Białegostoku.

Jest dobra wiadomość dla miłośników morza. Przez cały rok będą kursować pociągi do Kołobrzegu i Świnoujścia. Ponadto z Głogowa będzie można dojechać do Szczecina, Krakowa i Przemyśla i Katowic.

To nie wszystko. Rozwija się także ruch regionalny:

– Na linii z Legnicy do Lubina i dalej do Rudnej Gwizdanów trwają prace remontowe i w przyszłości można spodziewać się pociągów z Głogowa do Lubina i Legnicy – informuje prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Ponadto w przyszłym roku reaktywowany będzie pociąg z Głogowa do Leszna:

– Obecnie jesteśmy na końcowym etapie podpisania porozumienia z PKP PLK S.A. gdzie kolej zobowiązuje się do przeprowadzenia remontu linii, a samorządy województw do uruchomienia przewozów w przyszłym roku – dodaje prezydent.

Gmina Miejska Głogów przeznaczyła na modernizacje linii dwa i pół miliona złotych.

Dodaj komentarz