Będzie więcej elektrycznych autobusów w Polkowicach

Ponad 14,3 mln zł pozyskała Gmina Polkowice z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na zakup dziewięciu autobusów miejskich napędzanych wyłącznie silnikiem elektrycznym.

– Pojazdy te będą wyposażone w szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych i starszych, między innymi, tablicę informacyjną oraz monitor, na których wyświetlane będą całe trasy przejazdu, numer linii, jaką autobus obsługuje oraz czas przejazdu pomiędzy przystankami – informuje Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice. – Cały tabor wyposażony będzie również w głośniki, z których popłyną zapowiedzi o następnym przystanku oraz przystanku, na którym autobus obecnie będzie się znajdował. Dodatkowo na przyciskach „stop” znajdzie się litera „S” w alfabecie Braille’a, a na obiciach foteli piktogramy sygnalizujące pozostałym pasażerom, że jeśli do autobusu wsiądzie osoba niepełnosprawna lub z małym dzieckiem, to należy ustąpić należne jej miejsce.

Produkcja autobusów trwa około 14 miesięcy, więc projekt ma być zrealizowany w latach 2020-2021.

Obecnie Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach posiada dziewięć autobusów, w tym dwa z napędem elektrycznym.

Dodajmy, że projekt „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, został złożony w marcu.

Fot. UG Polkowice

Dodaj komentarz