Będzie taniej w Święto Kina!

W najbliższy weekend widzowie z całej Polski już po raz czwarty będą mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskim „Święcie Kina”. Celem akcji, do której włączy się również trzy miasta naszego regionu, jest popularyzowanie kinematografii, kultury chodzenia do kina i oglądanie filmów na dużym ekranie. W sobotę i niedzielę ceny biletów we wszystkich kinach biorących udział w akcji zostaną obniżone do 12 złotych.

Święto Kina to ogólnopolska akcja społeczna promująca polską kinematografię, oglądanie filmów oraz chodzenie do kina jako miejsca rozrywki. W ostatnich latach polskie kino przeżywa okres rozkwitu. Szacuje się, że do końca tego roku sprzedanych zostanie ponad 60 mln biletów. Ogromną popularnością cieszą się rodzime produkcje, które zdobywają coraz więcej prestiżowych nagród. Wymienić tu można chociażby „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego czy „Najlepszego” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Dlatego i w tym roku, już po raz czwarty odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – „Święto Kina”. W akcji biorą udział sieci kin: Cinema City, Helios, Multikino i Cinema 3D, jak również kina niezależne zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. We wszystkich kinach ceny biletów na seanse 2D zostaną obniżone do 12 złotych, a w przypadku seansów 3D będzie obowiązywać tylko dopłata za okulary. W akcji weźmie udział również sześć kin z naszego regionu. W Legnicy będą to:„Piast” i „Helios”, w Lubinie: „”Muza” i „Helios”, a w Głogowie: „Jubilat” i „Cinema 3D”.

Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a jej ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek.

Dodaj komentarz

*

code