LEGNICA. Będzie remont i… korki

IMG_0671 Znany jest już wykonawca, który przebuduje połączone ulice Witelona i Skarbka. Przetarg na to zadanie wygrała podwrocławska firma, która konkurowała z czterema przedsiębiorstwami. Koniec inwestycji zaplanowano na 25 sierpnia br.

Aby miasto mogło podpisać umowę z wykonawcą, który zaproponował cenę niemal 2,7 mln zł brutto, potrzebna jest zgoda rady na wprowadzenie autopoprawki do tegorocznego budżetu. Niewykluczone, że rajcy podejmą taką uchwałę podczas najbliższej sesjiIMG_0669, która zaplanowana jest na 27 stycznia.

Remont ma być wykonany na odcinku od przejścia dla pieszych przy placu Wilsona aż do ul. Skarbka. Docelowo obejmie również skrzyżowanie z Jaworzyńską, ale dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na modernizację ulicy, na której – ze względu na uszkodzoną nawierzchnię – ruch już dawno został ograniczony do 30 km na godzinę.

IMG_0668Przy okazji remontu ulic Skarbka i Witelona zamontowane zostaną bariery energochłonne. Zmieni się także kolorystyka przejścia nadziemnego przy ul. Młynarskiej. Ponadto rozbudowana zostanie zatoka autobusowa przy szkole ekonomicznej i całkowicie zmodernizowana przed dawnym liceum medycznym. Natomiast przystanek od strony al. Orła Białego został już praktycznie zlikwidowany. Autobusy zatrzymują się teraz w pobliskiej zatoce przy ul. Wrocławskiej.

JOM

Dodaj komentarz