Będzie jeszcze jedno rondo w Polkowicach

Nowe rondo powstanie na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej i Fabrycznej w Polkowicach Dolnych. W ramach inwestycji wybudowana zostanie ulica Liliowa.

Skrzyżowanie o ruchu okrężnym powstanie w miejscu zjazdu z ul. Chocianowskiej w kierunku polkowickiej podstrefy ekonomicznej.

– To newralgiczny punkt w Polkowicach Dolnych – podkreśla Wiesław Wabik, burmistrz gminy. – Codziennie przejeżdżają tamtędy tysiące ludzi do pracy. Tuż przed rozpoczęciem kolejnych zmian w zakładach LSSE i po ich zakończeniu tworzą się tam długie korki. Dlatego, po analizie ruchu w tym rejonie i uwzględniając wnioski mieszkańców zdecydowaliśmy, że skrzyżowanie o ruchu okrężnym to rozwiązanie, które znacząco poprawi płynność przejazdu – dodaje.

Plac budowy został przekazany wykonawcy w ubiegłym roku. W ramach robót zaplanowano też budowę ul. Liliowej, która połączy ulice Chocianowską i Przemkowską oraz oświetlenia i odwodnienie terenu.

Cała inwestycja będzie kosztować niespełna 1,7 miliona złotych. Prace mają potrwać sześć miesięcy od momentu przekazania placu budowy.

Przypomnijmy, że niedawno rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Legnickiej, Dąbrowskiego, Małej i Ogrodowej w Polkowicach. Poza tym, powstaną ciągi piesze i ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie nawierzchnia ul. Legnickiej i jej skrzyżowanie z ul. Kopalnianą. Prace mają potrwać do końca maja. Inwestycja będzie kosztować 2,8 mln zł.

Fot. UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..