Będą szukać szybciej i skuteczniej (FOTO, WIDEO)

W Pomocnem, gmina Męcinka, strażacy OSP wzięli udział w szkoleniu z zakresu działań poszukiwawczo-ratowniczych. Swoją wiedzą dzielili się ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR oraz policjanci z grupy poszukiwawczej DLW112. Oprócz teorii była też okazja do wyjścia w teren.

W gminie Męcinka funkcjonują cztery jednostki OSP. Właśnie ta z Pomocnego ma w swoim zakresie działania poszukiwawcze. Pod tym kątem profesjonalni ratownicy przygotowali dla druhów program, który poszerzył ich zakres wiedzy oraz dał możliwość zastosowania jej w praktyce.

Tyraliera, szybkie trójki i korzystanie z aplikacji telefonicznej – wszystko by sprawniej i szybciej dotrzeć do osoby zaginionej.  Ratownicy zachęcali też do korzystania z darmowej aplikacji na smartfony pn. Ratunek. Aplikacja pomaga szukać oraz zwrócić się o pomoc w przypadku zagubienia się w górach czy w lesie.

– Niejednokrotnie dzięki tej aplikacji mogliśmy wyprowadzić osobę zaginioną z powrotem na szlak. Operator kontroluje położenie takiej osoby w czasie rzeczywistym i naprowadza do bezpiecznego miejsca – mówi ratownik GOPR, Piotr Zamorski.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz